Skip to main content

Universitetsförvaltningen (UF), UF

Organisation: Karolinska Institutet (KI)

Postadress: 171 77 Stockholm, Sverige

Web page: http://ki.se

Groups

HR-avdelningen
Ekonomiavdelningen
IT-Avdelningen (ITA)
Fastighetsavdelningen
Utbildningsavdelningen
Strategiskt ledningsstöd
Avd. för utbildnings- och forskarutbildningsstöd
Studentavdelningen
Avd. för Styrelsestöd och Externa relationer
UF-stab
Kommunikationsavdelningen
Juridiska avdelningen

Employees

Rana Abu-Ali Handläggare
Johanna Ackemar Samordnare
Talia Adamsson Handläggare
Åsa Agréus HR-specialist
Agneta Ahl Lönehandläggare
Lena Ahlberg Handläggare
Aymann Ahmed Ekonomiadministratör
Markus Akcan Ekonomiadministratör
Larissa Al Rammal Sjukgymnast
Maissa Al-Adhami (tjl) Internationell koordinator
Sara Aldén Handläggare, Samordnare
Kathrin Alw Lokalplanerare
Andreas Andersson Pressekreterare
Claes Ola Andersson Controller
Mats Andersson Vetenskaplig sekreterare, IT-specialist
Mirja Andersson Administratör
Peter Andréasson Pressekreterare
Magnus Anå Systemadministratör
Marie Asplind Lokalplanerare
Ulvi Atalar Drifttekniker
Lena Atterwall Samordnare
Michelle Azorbo Handläggare, Projektadministratör
Nina Bandmann Vetenskaplig sekreterare
James Bangura Ekonomiadministratör
Muhammed Basoda Ekonomihandläggare
Kerstin Beckenius Samordnare
Rikard Becker Fastighetsdirektör
Maria Bengtsson Samordnare
Beatriz Berbegal Handläggare
Monika Berge Internationell koordinator
Anna Berglund Handläggare
Maria Berglöf Stridh Handläggare
Anders Bergqvist Teamchef
Mathias Bjunér Lokalplanerare
Eva Bjur Samordnare
Åsa Björck Enhetschef
Per-Erik Björk Konsult, Lokalplanerare
Karin Björklund-Jonsson Administratör
Ylva Blomberg Enhetschef
Catherine Bollö Handläggare
Christer Borg Konsult
Moa Borg Avdelningsadministratör
Sabina Bossi Kommunikationsstrateg, Kommunikatör
Peter Brandberg Verksamhetscontroller
Charlotte Brandt Kommunikatör
Stina Branting Kommunikatör
Margareta Bratt Carlström HR-specialist
Eva Broberg Budgetsamordnare
Johanna Bråthen Systemadministratör
Johanna Bylund Kommunikatör
Cecilia Byström Handläggare
Ronny Byström Systemadministratör
Christina Bäckman Handläggare
Hugo Bång Konsult
Rickard Carlsson Kommunikatör
Carolina Carneck Handläggare
Charlotta Cederberg Enhetschef
Christine Chang Samordnare
Pratap Chatterjee Systemutvecklare
Luni Chen Anknuten
Anna Christiansen Friskvårdskonsult
Anna-Carin Christoffersson Handläggare
Rasa Cikanaviciute-Hernandez Handläggare
Hannes Claesson Kurator
Madeleine Clarin Handläggare
Anna-Karin Consoli Handläggare
Richard Cowburn Samordnare
Stellan Crusoe Drifttekniker
Anna Dahlerus Internationell koordinator
Ola Danielsson Journalist, Redaktör
Itziar De La Torre Abaurrea Jurist
Ayla De Paepe Samordnare
Maria Deckeman Samordnare, Varumärkesstrateg
Helena Derby Johansson Redovisningshandläggare
Michele Di Geronimo Projektledare, Systemadministratör
Johanna Diehl Internationell koordinator
Keyo Dixon Sedenrej Handläggare
Ingela Djupedal Samordnare, Säkerhetssamordnare
Katarina Drakenberg Internationell koordinator
Matilda Drakvingen Projektledare
Lena Dyhr Lönehandläggare
Christian Edling Samordnare
Anders Edlund Pressekreterare
Esther Edlundh-Rose Handläggare
Sara Ejdehag Kommunikatör
John Ekare Systemutvecklare
Hien Ekeroth Handläggare
Britta Eklund Lönehandläggare
Per Eklund Konsult
Birgit Ekroth Administratör
Christoffer Ekström Lokalplanerare
Karin Ekström Rektorssekreterare
Patrik Emanuelsson Friskvårdsansvarig, Samordnare
Nils Emlund Enhetschef
Jenny Enblom Kommunikatör
Mats Engelbrektson Avdelningschef, Avdelningschef/HR-direktör
Jan Engwall Konsult
Magnus Ericson Samordnare
Tomas Erikson Konsult
Andreas Eriksson Konsult
Bo Eriksson AV-tekniker
Olle Eriksson Ekonomicontroller
Tia Eriksson Samordnare
Clara Ersson Samordnare
Parisa Farzbod Systemförvaltare
Edgardo Faune Systemadministratör
Eva Feron Studievägledare
Ulla Finati Handläggare, Projektkoordinator
Jonas Florhed Ekonomicontroller
Anna Fors Handläggare
Hjalmar Fors Bibliotekarie
Åke Forslund Lokalplanerare
Björn Forslöw Verksamhetscontroller
Erik Forsse Specialist
Cecilia Forssman Handläggare
Juni Francén Engdahl Systemförvaltare
Louise Freby - Tjänstledig Ekonomihandläggare
Eija Fredin Ekonomiadministratör
Johan Fredin Databastekniker
Catrin Främberg Avdelningsadministratör, Chefssekreterare
Lotta Fylking HR-specialist
Johanna Gasslander Enhetschef
Alex Gatica Samordnare
Albin Gaunt Projektledare
Ebbe Gaznaghi Ekonomiadministratör
Anna Gellerstedt Handläggare
Muj Gellvén Systemförvaltare
Musse Ghebremeskel Vaktmästare
Martina Gidlöf Samordnare
Christina Gillberg Teamchef
Sabina Giulini Kommunikatör
Kirsten Glansberg Jurist
Jessica Granskog Handläggare, Studievägledare
Jessica Gredenstedt Systemförvaltare
Carrie Greenwood Biblioteksassistent
Gabriella Grgic Internrevisor
Ann-Christine Gribe Lönehandläggare
Giulia Grillo Mikrut Handläggare
Louise Grännsjö Kommunikatör
Mikael Gröning Enhetschef
Lukas Grönquist Konsult
Jing Guan Jurist
Monica Gunnarson Anknuten
Eva Gunnarsson Ekonomisamordnare, Redovisningshandläggare
Martin Guss Samordnare
Anna Gustafsson Handläggare
Karen Gustafsson Handläggare
Kristin Gustafsson Enhetschef
Maria Gustafsson Lönehandläggare
Peter Gustafsson Enhetschef
Ann Gustavsson Arkivarie
Mats Gustavsson Jurist
Jodie Guy Claesson Samordnare
Evelyn Göransson Samordnare
Johan Hagelin Systemförvaltare
Payam Hakemivala Lokalplanerare
Johanna Halldén Systemförvaltare
Maja Hallerfors Registrator
Ulrika Hallgren Samordnare
Madeleine Hammar Systemadministratör
Anna Hansson Handläggare
Linus Hansson AV-tekniker
Tina Harberts Projektledare
Ilona Hedin Redovisningsadministratör, Redovisningshandläggare
Elisabeth Hedström Samordnare
Ulrica Heidenberg Handläggare, Projektkoordinator
Torbjörn Heinlaid Drifttekniker
Lars Helin Handläggare
Petra Hellbom Handläggare, Projektadministratör
Ulrika Helldén Samordnare
Per Hellman HR-konsult
Sandra Helminen Ledarskapsspecialist
Johan Henninger Administratör
Magnus Henninger Anknuten
Niclas Henriksson Systemadministratör
Jenny Hermansson Kommunikatör, Kommunikatör digitala tjänster
Mikaela Hernberg Lönehandläggare
Tommi Himmelroos Systemutvecklare
Joakim Hofvander AV-tekniker
Maria Holm Registrator
Marcus Holmerin Systemadministratör
Gunilla Hovén Malinowski Handläggare
Pernilla Hulth Konsult
Ylva Hultman Samordnare
Anna Humble Direktör
Therese Husén Kommunikatör
Emma Hägg Internationell koordinator
Tomas Hägg Anknuten
Tomas Högberg Administrativ chef
Tove Hörner Arkivarie
Lennart Ilke Fastighetsdirektör, Specialist
Marie-Louice Isacson AU-chef, Avdelningschef
Anki Israelsson Avdelningsadministratör
Jennifer Jadarian Handläggare
Inger Janninger Handläggare
Annika Jansson Projektadministratör
Mikaela Jansson Handläggare
Rasmus Jansson Konsult
Janet Jeppsson Samordnare
Kristina Jesinkey Internationell koordinator
Dan Jibreus Anknuten
Reet Joandi Avdelningschef
Pia Johannesdotter Anknuten
Amelie Johanson Jurist
Eric Johansson Drifttekniker
Gertie Johansson Bibliotekarie
Marcus Johansson Konsult
Isabel Johnson Studievägledare
Eva Johnsson Jurist
Markus Jonegård Handläggare
Christina Joos Handläggare
Maria Josephson Handläggare
Jill Jönsson Enhetschef
Francois Kaib Upphandlare
Stefan Kaptens Systemförvaltare
Maida Karic Lönehandläggare
Krister Karlavagn Upphandlare
Caroline Karlsson Controller, Samordnare
Christer Karlsson Drifttekniker
Jacob Karlsson Systemadministratör
Jenny Karlsson Samordnare
Martin Karlsson Systemadministratör
Vito Kasim Drifttekniker
Tabea Kemna Kommunikatör
Ida Kettley Handläggare
Martina Knutsson Kommunikatör
Ilda Koci Ekonomihandläggare
Patrik Krantz Drifttekniker
Carolina Kristell Samordnare
Ulrica Kristhammar Kommunikatör
Charlotta Kubu Ekonomicontroller
Björn Kull Enhetschef
Zulfira Kurbanova Ekonomiadministratör
Ewelina Kurczynska Handläggare
Maud Kårebrand Samordnare
Tiina Laas Systemadministratör
Tobias Lagerbjelke Nätverkstekniker
Bodil Lampén Helgesson Handläggare
Maria Lancella Administratör
Gisela Lande Ekonomiadministratör
Karin Lans Avdelningsadministratör
Anna Lantz Handläggare
Andreas Larsson Konsult
Annelie Larsson Controller
Elisabeth Larsson Handläggare
Gabriel Larsson Arkivarie
Peter Larsson Drifttekniker
Rasmus Larsson Systemadministratör
Michalina Lewicka-Yammine Projektadministratör
Lena Lewin Vetenskaplig sekreterare
Lina Liljegren Intendent
Cecilia Lind Systemförvaltare
Felicia Lindberg Journalist, Redaktör
Mikael Lindberg Säkerhetssamordnare
Sofia Lindberg Grafisk formgivare, Kommunikatör
Helen Lindeborg Receptionist
Petter Linderborg Controller
Kjell-Ove Lindgren Projektledare, Travel manager
Tamsin Lindström Samordnare
Robin Lindén Vaktmästare
Olof Ljungström Handläggare
Anna Lok Handläggare
Johanna Lovén - Tjänstledig Ekonomicontroller
Samuel Lundberg AV-tekniker
Johan Lundeqvist Systemförvaltare
Kerstin Lundin Projektledare
Lena Lundin Handläggare
Ulrica Lundin Verksamhetscontroller
Inger Lundqvist Projektledare
Lotta Lundqvist Internationell koordinator
Christina Löfgren Avdelningsadministratör
Lisbeth Löfstrand Handläggare
Jenny Löhr Direktör
Maria Lönn Specialist
Birgitta Lönnerberg Samordnare
Cecilia Lövdahl Handläggare
Marie Löwinder Systemadministratör
Susanne Magnusson Konsult
Vendela Magnusson Projektledare
Philip Malmgren Handläggare
Anethe Mansen Samordnare
Raja Marhri Handläggare
Richard Markstedt Projektledare
Lennart Martinsson Upphandlare
Cecilia Martinsson Björkdahl Samordnare
Mohsen Masrour Systemutvecklare
Christer Matonog Säkerhetssamordnare
Stefan Matovic Drifttekniker
Lena Mattsson Företagssköterska
Susanne Maxeem Avdelningsadministratör, Projektkoordinator, Sekreterare
Veronica Mazurkiewicz Handläggare
Märta Melcher Lönehandläggare
Jennie Melosso, tjl Enhetschef
Magdalena Michalec Ekonomicontroller
Radmila Micic Samordnare
Paulina Mihailova Handläggare
Björn Miksch Handläggare
Johan Mitchell Drifttekniker
Ann-Catrin Moberg Handläggare
Martin Modeen Systemadministratör
Cecilia Modig Enhetschef
Liliana Morales Handläggare
Ulf Morgell Projektledare
Malahat Mousavi Upphandlare
John Mårtensson Systemadministratör
Kristoffer Mörtsjö Handläggare, Projektkoordinator
Tove Nackstad Administratör
Åsa Nandorf Avdelningschef
Magnus Nehard Internrevisor
Julia Nemirovski Enhetschef, Verksamhetschef
Ywonne A Nilsson Handläggare
Josefine Nordin Systemadministratör
Lena Nordlöf Systemförvaltare
Hillevi Nordqvist Ledarskapsspecialist
Mattias Nordström Enhetschef
Torgny Noren Säkerhetssamordnare
Daniel Normark Handläggare
Lars Nybom Inköpshandläggare
Eva Nyström Bibliotekarie
Richard Odh Säkerhetssamordnare
Cecilia Odlind Journalist
Maria Ohlsson Registrator
Viktoria Olausson Kommunikatör
Catarina Oliveira Handläggare
Caroline Olsson Samordnare
Kia Olsson Handläggare
Maria Olsson Samordnare
Ylva Olsson Projektledare
Mariam Omeirat (tjänstledig) Upphandlare
Marie Oscarsson Assistent
Megan Osler Kommunikatör
Catalina Pacef Jurist
Karolina Palmgren Ekonomiadministratör
Magdalena Palmquist Handläggare
Ingrid Palmér Planeringsdirektör
George Papathanasiou Handläggare
Anna-Lena Paulsson Enhetschef
Per Persson Systemadministratör
Jan Petersson Enhetschef
Sofie Petersson Handläggare
Dobril-Philip Petkov Samordnare
Maya Petrén Samordnare
Pernilla Petersson Rahm Systemförvaltare
Oliver Phalén Konsult
Anette Pinjemo Handläggare
Lilian Piraishi Administratör
Laura Plant Samordnare
Martin Pousette IT-specialist
Tashtiana Price Handläggare
Yvonne Primé Systemadministratör
Myroslava Protsiv Handläggare
Olga Pöntinen Upphandlare
Oscar Ramsin Drifttekniker
Åsa Rauger Projektadministratör
Helena Redin Upphandlare
Klara Regnö Samordnare
Niclas Renck Verksamhetscontroller
Eva Ringnell Handläggare
Gustaf Risling Enhetschef
Lisa Rister Handläggare
Angela Rizzo Enhetschef
Linda Murphy Företagssköterska
Victoria Rosander Samordnare
Christina Rosqvist Administratör
Jeanette Rosén Personalhandläggare
Patrik Rosén Enhetschef
Björn Rudolfsson Jurist
Ida Rutström Kommunikatör
Urban Ryttmarker IT-specialist
Ann Rämme Strömberg Miljösamordnare
Pershin Sadeghian Saravi Ekonomiadministratör
Johanna Sagen Handläggare
Nadja Saltell Handläggare, Projektkoordinator, Projektledare
Johan Sandfeldt IT-specialist
Marie Sandström Akram Handläggare, Projektledare
Anna Sangert Lönehandläggare
Anna Sarkany Jurist
Helena Scarabin Jurist
Tanya Schulte Kommunikatör
Rickard Seward Controller
Nadim Shanboor Konsult
Juan Silva Nätverkstekniker
Erika Sinander Kurator
Susanna Sjunneryd Handläggare, Projektkoordinator
Johanna Sjöblom Kommunikatör, Kommunikatör digitala tjänster
Annika Sjöborg Enhetschef
Camilla Sjögren Handläggare
Martin Sjölund HR-specialist
Kristina Sommar Systemförvaltare
Christian Sporre Systemadministratör
Petra Standert Arkivarie
Pia Stenberg HR-specialist
Britta Steneberg Samordnare
Erik Stenholm Handläggare
Håkan Sterner Jurist
Katarina Sternudd Kommunikationsstrateg forskning, Kommunikatör
Annette Stjernberg Handläggare
Daniela Strodthoff Handläggare
Carolina Ström HR-specialist
Helene Ståhl Receptionist
Roger Sundin Lokalplanerare
Ingvar Sundqvist Lönehandläggare
Rosemarie Suominen Administratör, Samordnare
Henrik Svan Systemadministratör
Elisabeth Svanfeldt Friskvårdskonsult
Helene Svanholm Kommunikatör
Henrik Svensson Systemadministratör
Ingrid Svensson Personalhandläggare
Jan-Erik Svensson Systemadministratör
Madeleine Svärd Huss Enhetschef, Pressekreterare
Ralf Swenning Systemförvaltare
Jeanette Söderberg Norland Studievägledare
Kerry Söderblom Enhetschef
Magnus Söderdahl Säkerhetssamordnare
Åsa Södergren Psykolog, studenthälsan
Gun Söderqvist Administratör
Karin Söderström Studievägledare
Christopher Sönnerbrandt Enhetschef
Katja Taavo Systemförvaltare
Tuula Talso Systemadministratör
Tony Taponen Systemadministratör
Eva Tegelberg Avdelningschef
Tina Teljstedt Samordnare
Ranjan Thangarajah Nätverkstekniker
Amélie Theorell Administratör, Chefssekreterare
Jenny Thorell Kommunikatör
Helena Thornström Upphandlare
Natalie Thylander Ekonomiadministratör
Anne Thyrfing Edeborg Handläggare
Fredrik Tingstedt Systemadministratör
Yuhan Tok Ekonomiadministratör
Susanne Torell Systemförvaltare
Chad Tunell Systemadministratör
Charlotte Tunell Handläggare
Ulla Tunkara Handläggare
Helena Törnquist Samordnare
Helén Törnqvist Avdelningschef
Naida Udovicic Handläggare
Nikki Vagnér Enhetschef
Nader Vaziri Konsult
Amal Velic Systemförvaltare
Karin Vennström Ekonomiadministratör
Catrine Viidas Enhetschef
Wille Von Platen Registrator
Karin Vågstrand Samordnare
Lovisa Wahlsten Projektadministratör
Ingrid Wallenstein Controller
Fredrik Wallström IT-specialist
Maria Westin Handläggare
Tanja Westin Personalchef
Mikael Wettercrantz IT-specialist
Anders Wiberg Friskvårdskonsult
Ulrika Widegren Vetenskaplig sekreterare
Johan Widenberg Jurist
Joanna Widstrand Handläggare
Marith Wiedersheim-Paul Enhetschef
Håkan Wikland AV-tekniker
Jenny Wiklund Samordnare
Anne-Marie Windahl Avdelningsadministratör
Joakim Winter Avdelningschef, IT-chef
Dan Wistedt Registrator
Pernilla Witte Handläggare
Inger Wodelius Personalsamordnare
Jenny Wärnlund HR-specialist
Maria You Teamchef
Wagas Yousaf Systemadministratör
Hania Zahra Ekonomiadministratör
Fernando Zamudio Nätverkstekniker
Sebastian Zander Teamchef
Ying Zhao Samordnare
Ann-Charlott Zingmark Redovisningshandläggare
Ingeborg van der Ploeg Samordnare
Anna von Herff Studentläkare
Tove Älvemark Asp Stiftelseansvarig
Ove Åberg Nätverkstekniker
Eva Åhrén Enhetschef
Marie Åkerman Företagssköterska, Sjuksköterska
Lola Öhman Roglert Lönehandläggare
Malin Öhrman Handläggare
Sven Österberg Teamchef